Podmínky krytí

Podmínky pro krytí byly sepsány pro ty z Vás, kteří uvažujete nad krytím některým z našich chovných psů, pro ulehčení a zrychlení komunikace mezi námi, tj. budete vědět, co nabízíme, ale také požadujeme a také kolik chceme za krytí tím kterým naším psím borcem Mrkající

Kryjeme pouze feny uchovněné s platným průkazem původu, odpovídajícího charakteru, zdraví a exteriéru, které jsou řádně očkované a odčervené.
Před samotným krytím a háráním feny bychom rádi viděli psí nevěstu a blíže se s ní i s Vámi seznámili. I samotní budoucí rodiče se budou moci seznámit, což může ulehčit i nastávající krytí.
U majitelů fen, kteří nemají chovatelskou stanici, ale rádi by si odchovali štěňátka pod naší hlavičkou chovatelské stanice a krytím některým naším psem je dohoda a spolupráce možná.


CO OČEKÁVÁME OD VÁS?
• Fair play – sdělení podstatných informací o feně.
• V případě krytí u fen s podezřením na HERP PES virus (málopočetné vrhy, úmrtnost v předchozích vrzích, rození mrtvých plodů) je nutné vyšetření u veterinárního lékaře.
• Možnost kontroly vrhu – nafocení, natočení pro zhodnocení kvality daného vrhu.
• Kontakty na nové majitele štěňat po našem psu.

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?
• Zdravého a především zdravotně testovaného krycího psa s odpovídajícím exteriérem i povahou.
• Krytí naším psem max. 1x za 6 měsíců v České republice (méně konkurenčních štěňat po stejném otci, možnost posouzení jejich kvalit) z tohoto důvodu Vám doporučuji včasnou domluvu krytí.
• Pomoc s inzercí štěňat.
• Chovatelský servis pro odchovaná štěňata po našem psovi, jako pro štěňata odchovaná v naší chovatelské stanici
• Řádná písemná smlouva o krytí s dohodnutými podmínkami.
• Možnost umístění Vaší feny v době hárání (a krytí) u nás.
• A v neposlední řadě fair play i z naší strany.
V případě : 1) nezabřeznutí feny 2) pokud se narodí méně než tři standardní štěňata je možné další krytí zdarma. V případě opakovaného nezabřeznutí feny poplatek za krytí propadá v náš prospěch.

JAK PROBÍHÁ SAMOTNÉ KRYTÍ?
Před samotným krytím nám prosím pošlete e-mail s informacemi o Vaší feně a s informací o kterého krycího psa máte zájem. Nezapomeňte nám zaslat bonitační kartu, kopie o zdravotních vyšetřeních feny, kopii průkazu původu mailem na mashapitekova@seznam.cz
Jakmile se fena začne hárat, prosím, kontaktujte nás, abychom na Vás mohli být zavčasu připraveni.
Dále je nutné zavčasu udělat progesteron, či cytologii, abyste sem nejezdili zbytečně a fena byla opravdu v ideálních dnech. V případě překrytí je nutné počítat s tím, že na krytí si potřebujete udělat alespoň 3 dny „volna“.
Po předchozí dohodě se majitel chovné feny dostaví ke krytí do místa bydliště – v případě psů ve spoluvlastnictví do místa bydliště spolumajitele – pokud není dohodnuto jinak.
V případě, že se majitel feny rozhodne pro inseminaci, hradí poplatek za inseminaci on a je povinen mít obstarané vše okolo, co je potřeba.
V případě, že fena je u nás ubytována je postup malinko jiný a záleží čistě na naší dohodě.

POPLATKY ZA KRYTÍ
Většinou Vám můžeme přeložit dvě možnosti, dle našeho uvážení :
1. Možnost první volby štěněte z vrhu (výjimečně).
2. Finanční vyrovnání – poplatek za krytí, který je pro každého psa z naší CHS stanoven malinko jinak a jeho výše se může v průběhu let měnit.

Poplatek za krytí psem Diomedes Hardy Workaholic:
• Poplatek za krytí je stanoven na cenu 20.000Kč pro feny zdravotně testované (ataxie – max.carrier, DKK max. B, DLK max. 0, Doppler – negativ).
V případě zájmu o krytí je nutné dát vědět minimálně měsíc před háráním feny.

Poplatek za krytí psem CH. JCH Chaos Hardy Workaholic:
• Poplatek za krytí je stanoven na cenu 20.000Kč pro feny zdravotně testované (ataxie – max.carrier, DKK max. B, DLK max. 0, Doppler – negativ).

KRYCÍ PSI Z NAŠEHO ODCHOVU:
Poplatek za krytí psem JCH. Deimos Hardy Workaholic:
• Poplatek za krytí je stanoven na cenu 20.000Kč pro feny zdravotně testované (ataxie – max.carrier, DKK max. C, DLK max. 0, Doppler – negativ).

V případě zájmu o krytí je nutné dát vědět minimálně měsíc před háráním feny.

Vyhrazujeme si právo výše psané podmínky změnit, dle nově nabytých zkušeností.

Hardy Workaholic kennel

Scroll to Top