Štěňata

Vrh „K“ po fence Isis, kterou máme ve spoluvlastnictví, plánujeme na jaře roku 2024.
Další vrh (nejspíše) „L“ po naší Sunny plánujeme až na jaře roku 2025.

Už od prvního vrhu je pro mne důležité, aby se štěňátko od nás dostalo do co nejlepších podmínek, a se zájmem sleduji jejich vývoj. O tom se přesvědčili všichni, kteří měli zájem o štěně od nás. Se všemi majiteli štěňátek od nás se snažím být v kontaktu a konzultujeme společně prakticky vše – od zdraví, povahy až po exteriér.

Studiem rodokmenů, zdraví, povah, výcvikem, sbíráním informací okolo chovu a samozřejmě práci se psy trávím prakticky všechen svůj volný čas. Díky těmto informacím mohu posoudit úroveň svého chovu a sestavit další chovatelský plán s ohledem na exteriér, povahu a především zdraví.

Americký stafordšírský teriér je všeobecně velmi zdravým a dlouhověkým plemenem, které se dožívá i více jak 15let, přesto i u tohoto plemene, jako všech ostatních, najdeme nemoci a vady, které je potřeba v chovu sledovat.

Žádný chov není bez zdravotních problémů nebo vad, ať už exteriérových, či povahových, může to být maximálně chov bez informací a ten je mnohem rizikovější, než chov, kde se ví, kdo a co dal, čímž chovatel může eliminovat riziko výskytu daných vad zvolením vhodného páru.

V rubrice našich odchovů můžete vidět statistiky od prvního vrhu po současnost. V ČR se u plemene AST řadíme mezi první, kdo bez tutlání zveřejnil statistiku chovu se vším všudy. Doufám, že se tímto inspirují i další chovatelé našeho plemene a přidají i oni statistiky svého chovu, čímž pomůžou ke zlepšení a prevenci v populaci AST s průkazem původu. Ve výsledcích výstav jsou uvedeny pouze nejvyšší dosažené úspěchy.

Přejít nahoru