Štěňata

Vrh „K“ po naší Sunny plánujeme až na jaře roku 2025.

Už od prvního vrhu je pro mne důležité, aby se štěňátko od nás dostalo do co nejlepších podmínek, a se zájmem sleduji jejich vývoj. O tom se přesvědčili všichni, kteří měli zájem o štěně od nás. Se všemi majiteli štěňátek od nás se snažím být v kontaktu a konzultujeme společně prakticky vše – od zdraví, povahy až po exteriér.

Studiem rodokmenů, zdraví, povah, výcvikem, sbíráním informací okolo chovu a samozřejmě práci se psy trávím prakticky všechen svůj volný čas. Díky těmto informacím mohu posoudit úroveň svého chovu a sestavit další chovatelský plán s ohledem na exteriér, povahu a především zdraví.

Americký stafordšírský teriér je všeobecně velmi zdravým a dlouhověkým plemenem, které se dožívá i více jak 15let, přesto i u tohoto plemene, jako všech ostatních, najdeme nemoci a vady, které je potřeba v chovu sledovat.

Žádný chov není bez zdravotních problémů nebo vad, ať už exteriérových, či povahových, může to být maximálně chov bez informací a ten je mnohem rizikovější, než chov, kde se ví, kdo a co dal, čímž chovatel může eliminovat riziko výskytu daných vad zvolením vhodného páru.

V rubrice našich odchovů můžete vidět statistiky od prvního vrhu po současnost. V ČR se u plemene AST řadíme mezi první, kdo bez tutlání zveřejnil statistiku chovu se vším všudy. Doufám, že se tímto inspirují i další chovatelé našeho plemene a přidají i oni statistiky svého chovu, čímž pomůžou ke zlepšení a prevenci v populaci AST s průkazem původu. Ve výsledcích výstav jsou uvedeny pouze nejvyšší dosažené úspěchy.

Přejít nahoru