Podmínky krytí

Podmínky pro krytí byly sepsány pro ty z Vás, kteří uvažujete nad krytím některým z našich chovných psů, pro ulehčení a zrychlení komunikace mezi námi, tj. budete vědět, které krycí psy nabízíme, jaké máme požadavky na psí nevěsty a v jaké částce se pohybuje krytí.

Kryjeme pouze feny uchovněné s platným průkazem původu, odpovídajícího charakteru, zdraví a exteriéru, které jsou řádně očkované a odčervené.
Před samotným krytím a háráním feny bychom rádi viděli psí nevěstu a blíže se s ní seznámili, budoucí psí rodiče se budou moci proběhnout a strávit nějaký čas pohromadě, což může ulehčit nastávající krytí.
U majitelů fen, kteří nemají chovatelskou stanici, ale rádi by odchovali štěňátka pod „hlavičkou“ naší chovatelské stanice je v případě krytí naším psem dohoda a spolupráce možná.


CO OČEKÁVÁME OD VÁS?
• Fair play – sdělení podstatných informací o feně.
• V případě krytí u fen s podezřením na HERP PES virus (málopočetné vrhy, úmrtnost v předchozích vrzích, rození mrtvých plodů) je nutné vyšetření u veterinárního lékaře.
• Možnost kontroly vrhu – nafocení, natočení štěňat.
• Předání kontaktu na nás novým majitelům štěňat po našem psovi.

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?
• Zdravého a především zdravotně testovaného krycího psa s odpovídajícím exteriérem i povahou.
• Krytí naším psem max. 1x za 6 měsíců v České republice (méně konkurenčních štěňat po stejném otci, možnost posouzení jejich kvalit) z tohoto důvodu Vám doporučuji včasnou domluvu krytí.
• Pomoc s inzercí štěňat.
• Pomoc novopečeným majitelům pro štěňata po našem psovi.
• Řádná písemná smlouva o krytí s dohodnutými podmínkami.
• A v neposlední řadě fair play i z naší strany.
V případě : 1) nezabřeznutí feny 2) pokud se narodí méně než tři standardní štěňata je možné další krytí zdarma. V případě opakovaného nezabřeznutí feny poplatek za krytí propadá v náš prospěch.

JAK PROBÍHÁ SAMOTNÉ KRYTÍ?
Před samotným krytím nám prosím pošlete e-mail s informacemi o Vaší feně a s informací o kterého krycího psa máte zájem. Nezapomeňte nám zaslat bonitační kartu, kopie zdravotních vyšetřeních feny, kopii průkazu původu mailem na mashapitekova@seznam.cz
Jakmile se fena začne hárat, prosím, kontaktujte nás, abychom na Vás mohli být zavčasu připraveni.
Dále je nutné zavčasu udělat progesteron, či cytologii, abyste sem nejezdili zbytečně a fena byla přivezena opravdu v ideálních krycích dnech.
Po předchozí dohodě se majitel chovné feny dostaví ke krytí do místa našeho bydliště – v případě psů ve spoluvlastnictví do místa bydliště spolumajitele – pokud není dohodnuto jinak.
V případě, že se majitel feny rozhodne pro inseminaci, hradí poplatek za inseminaci on a je povinen mít obstarané vše, co je k tomu potřeba.

POPLATKY ZA KRYTÍ
Většinou Vám můžeme přeložit dvě možnosti, dle našeho uvážení :
1. Možnost první volby štěněte z vrhu (výjimečně).
2. Finanční vyrovnání – poplatek za krytí, který je pro každého psa z naší CHS stanoven malinko jinak a jeho výše se může v průběhu let měnit.

V případě zájmu o krytí je nutné dát vědět minimálně měsíc před háráním feny.

Vyhrazujeme si právo výše psané podmínky změnit, dle nově nabytých zkušeností.

Za chov. stanici Hardy Workaholic
Marija Jatelová

Přejít na začátek