Podmínky krytí

Podmínky pro krytí byly sepsány pro ty z Vás, kteří uvažujete nad krytím některým z našich chovných psů, pro ulehčení a zrychlení komunikace mezi námi, tj. budete vědět, které krycí psy nabízíme, jaké máme požadavky na psí nevěsty a v jaké částce se pohybuje krytí.

Kryjeme pouze feny uchovněné s platným průkazem původu, odpovídajícího charakteru, zdraví a exteriéru, které jsou řádně očkované a odčervené.
Před samotným krytím a háráním feny bychom rádi viděli psí nevěstu a blíže se s ní seznámili, budoucí psí rodiče se budou moci proběhnout a strávit nějaký čas pohromadě, což může ulehčit nastávající krytí.
U majitelů fen, kteří nemají chovatelskou stanici, ale rádi by odchovali štěňátka pod „hlavičkou“ naší chovatelské stanice je v případě krytí naším psem dohoda a spolupráce možná.


CO OČEKÁVÁME OD VÁS?
• Fair play – sdělení podstatných informací o feně.
• V případě krytí u fen s podezřením na HERP PES virus (málopočetné vrhy, úmrtnost v předchozích vrzích, rození mrtvých plodů) je nutné vyšetření u veterinárního lékaře.
• Možnost kontroly vrhu – nafocení, natočení štěňat.
• Předání kontaktu na nás novým majitelům štěňat po našem psovi.

CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?
• Zdravého a především zdravotně testovaného krycího psa s odpovídajícím exteriérem i povahou.
• Krytí naším psem max. 1x za 6 měsíců v České republice (méně konkurenčních štěňat po stejném otci, možnost posouzení jejich kvalit) z tohoto důvodu Vám doporučuji včasnou domluvu krytí.
• Pomoc s inzercí štěňat.
• Pomoc novopečeným majitelům pro štěňata po našem psovi.
• Řádná písemná smlouva o krytí s dohodnutými podmínkami.
• A v neposlední řadě fair play i z naší strany.
V případě : 1) nezabřeznutí feny 2) pokud se narodí méně než tři standardní štěňata je možné další krytí zdarma. V případě opakovaného nezabřeznutí feny poplatek za krytí propadá v náš prospěch.

JAK PROBÍHÁ SAMOTNÉ KRYTÍ?
Před samotným krytím nám prosím pošlete e-mail s informacemi o Vaší feně a s informací o kterého krycího psa máte zájem. Nezapomeňte nám zaslat bonitační kartu, kopie zdravotních vyšetřeních feny, kopii průkazu původu mailem na mashapitekova@seznam.cz
Jakmile se fena začne hárat, prosím, kontaktujte nás, abychom na Vás mohli být zavčasu připraveni.
Dále je nutné zavčasu udělat progesteron, či cytologii, abyste sem nejezdili zbytečně a fena byla přivezena opravdu v ideálních krycích dnech.
Po předchozí dohodě se majitel chovné feny dostaví ke krytí do místa našeho bydliště – v případě psů ve spoluvlastnictví do místa bydliště spolumajitele – pokud není dohodnuto jinak.
V případě, že se majitel feny rozhodne pro inseminaci, hradí poplatek za inseminaci on a je povinen mít obstarané vše, co je k tomu potřeba.

POPLATKY ZA KRYTÍ
Většinou Vám můžeme přeložit dvě možnosti, dle našeho uvážení :
1. Možnost první volby štěněte z vrhu (výjimečně).
2. Finanční vyrovnání – poplatek za krytí, který je pro každého psa z naší CHS stanoven malinko jinak a jeho výše se může v průběhu let měnit.

V případě zájmu o krytí je nutné dát vědět minimálně měsíc před háráním feny.

Vyhrazujeme si právo výše psané podmínky změnit, dle nově nabytých zkušeností.

Za chov. stanici Hardy Workaholic
Marija Jatelová

Přejít nahoru